• Svetový deň bez tabaku

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň bez tabaku.

Dňa 29.5.2023 sa na našej škole uskutočnila prednáška na tému škodlivosti tabakových výrobkov. Keďže problematika fajčenia je medzi mladými ľuďmi rozšírená, pokladáme za dôležité klásť zvýšený dôraz na prevenciu v tejto oblasti. Beseda sa konala na druhom stupni základnej školy. Žiakov najviac zaujali fotky zobrazujúce priebeh ochorení vyvolaných požívaním tabakových výrobkov. Taktiež aj zvýšená frekvencia týchto ochorení u fajčiarov v porovnaní s populáciou nefajčiarov vzbudila u detí veľkú pozornosť. Na priloženej fotodokumentácii sú žiaci piateho ročníka. Zverejnil: RNDr. Šimon Končula

• Deň matiek

• Druhá májová nedeľa patrí tradične všetkým mamám. Tento rok pripadla na 14.mája. Tento sviatok sme si pripomenuli rozhlásovým okienkom- pásmom najkrajších piesní, básní a prianí.

Pre mamičku moju milú, ktorú rada mám,

veľké srdce namaľujem, k sviatku jej ho dám.

Na Deň matiek darujem jej jednu malú básničku,

mamička hneď vyčaruje úsmev na líčku.

Rozhlásové okienko pripravila Ing. Boroňová. Zverejňuje: Mgr. Bosáková

• Predčasný sexuálny život

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Predčasný sexuálny život.

Dňa 23.mája sa v triede 8. A a 9.B uskutočnila beseda na tému predčasný sexuálny život. Žiaci sa oboznámili najprv s tým, aké je rozdielne cítenie dievčat a chlapcov vo veku menej ako 16 rokov, s kým sa môžu rozprávať o svojich problémoch a ako sa majú chrániť pred neželaným tehotenstvom. Potom si prečítali o zdravotných následkoch tehotných adolescentiek a aký je vývoj vo svete a na Slovensku. Na záver sme si prečítali o priateľstve a láske a príbeh Petry, ktorú využil chlapec a hneď v ten večer si našiel iné dievča. Zodpovedná: D.Boroňová, M.Glankovičová Zverevňuje : M.Glankovičová

• Moja peňaženka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Moja peňaženka.

V termíne 15-17.5.2023 sa v rámci FIG uskutočnili v 3. a 4.ročníku aktivity na tému : Moja peňaženka . Žiaci vyrábali eurá , zahrali na kupujúcich a predávajúcich,zlepšovali sa vo finančnej gramotnosti.Zodpovedný:A.Šteyerová.Zverejňuje:J.Varga

• MEDZINÁRODNÝ DEŇ MLIEKA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MEDZINÁRODNÝ DEŇ MLIEKA .

Medzinárodný deň mlieka sa oslavuje od roku 1957 pod záštitou Medzinárodnej mliekarskej federácie (IDF). Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek plnohodnotnej ľudskej výživy. Cieľom je poukázať a vyzdvihnúť ich biologicky významný obsah, mimoriadne nutričné vlastnosti a inšpirovať ľudí k tomu, aby mlieko zaradili do každodennej súčasti života.  Aj v našej škole sme pripomenuli Svetový deň mlieka. Žiaci sa počas dňa dozvedeli zaujímavé informácie o kravách, výrobe mlieka, mliečnych výrobkov a o skladovaní, predaji a význame mlieka vo výžive. Žiaci sa následne dozvedeli o všetkých významných látkach a vitamínoch, ktoré mlieko obsahuje. Zapojili sa aj do kvízu, v ktorom sa im skvele darilo. Tento deň sa žiakom veľmi páčil a počas prestávky sa s chuťou pustili do svojej mliečnej desiaty.

• Deň matiek - darček pre mamu

• Deň matiek

Druhá májová nedeľa je každý rok špeciálnym dňom. Mamy sú 365 dní v roku každodennou inšpiráciou pre deti na celom svete. Bez ohľadu na vek! Preto je tento deň ideálny na to, aby sme si pripomenuli, čo všetko pre nás robia a zároveň im za všetko poďakovali. Preto aj žiaci I. stupňa vyrobili pre svoje mamičky malé darčeky k ich sviatku, aby tým prejavili svoju lásku k ním. Odmenou im určite bude sladký božtek a objatie od mamičiek za ich šikovnosť.

• DEŇ SLNKA

• Deň Slnka

Kam nechodí Slnko, tam chodí lekár. (Slovenské príslovie)

Dňa 3.5. sme si so žiakmi BT a ŠT pripomenuli Deň Slnka.

Deň Slnka vyhlásila OSN v rámci programu pre životné prostredie UNEP. Slnko je naša najbližšia hviezda a zároveň najjasnejšia hviezda na oblohe. Svojím žiarením vytvára podmienky života organizmov na Zemi. Deň je určený nielen na pripomenutie významu a dôležitostí Slnka, ale aj na propagáciu ekológie a významu ochrany životného prostredia, odborných činností a pozorovaní v oblasti slnečnej fyziky.

Máme radi slnečné rána, teplé slnečné dni a v neposlednom rade Slnko inšpiruje mnohých básnikov a spisovateľov.

Z: RNDr. Končula , Mgr. Glankovičová             Zverejňuje Glankovičová